כדאי להתייעץ עם עו"ד נזיקין

לפני שאנחנו ממהרים לפנות אל בית משפט להגיש תביעה בנושא מסוים, תמיד נכון להתייעץ עם עורך דין. בוודאי אם אנחנו צריכים שהוא ייצג אותנו במשפט. הרי אנחנו לא אנשי מקצוע ואין לנו את הכלים לשפוט האם בית המשפט יהיה מוכן לקבל את התיק שלנו והאם הוא יהיה מוכן לדון בו. מעבר לכך, גם אם הוא יסכים לדון בו, לא תמיד אומר שזה משתלם לנו להשקיע בהגשת תביעה.

דוגמא לכך אפשר לראות במקרים של נזיקין. במקרים רבים, נוהגים בעלי העניין, קרי התובעים, לחשוב שהצדק איתם ולכן יהיה נכון אם יפנו לבית המשפט בדרישה לקבלת פיצוי עקב נזק שנגרם להם.

אך אם מדקדקים בחוק ומקפידים על כל פרט ופרט, אז זה לא בהכרח כך. הרי כמו בכל משפט, צריך להוכיח עבירה, צריך להוכיח שאכן נגרם נזק ועוד שורה של דברים, בשביל שבית המשפט יהיה מוכן לקבל את טענתם.

 

כיצד עו"ד נזיקין יכול לעזור?

חשוב להתייעץ עם עו"ד נזיקין בשביל להציג בפניו את המקרה ולהחליט ביחד איתו, אם באמת משתלם לפנות לבית המשפט. ייתכן מאוד שהוא יגיד שאין טעם כי אין לנו קייס, ייתכן שהוא יסביר לנו שיש לנו קייס, אך מבחינה כלכלית, העלויות ייגברו על הפיצוי שנקבל, ייתכן גם שהוא יציע לנו לנסות ולהגיע לפשרה בשביל שנקבל את הסכום שמגיע לנו כמה שיותר מהר.

בכל מקרה, הוא יבחן את הנושא על פי היבטים משפטיים, למשל, האם באמת נגרם נזק והאם אנחנו יכולים להוכיח שהוא נגרם על ידי מי שאנחנו מבקשים לתבוע. אם כן, אז יש לנו עילה לתביעה, אם לא, אז מוטב שנוותר גם אם נדמה לנו שהצדק לצידנו.

מאמרים נוספים

קבלן ג' 1

קבלן ג' 1 – מה זה אומר?

קבלנים רשומים, שלא כמו קבלנים שלא עברו תהליך מוסדר של רישום, יכולים לבצע פרויקטים בהיקפים משמעותיים. רק קבלן רשום יכול להשתתף במכרזים ולהשלים פרויקטים מאוד

קרא עוד »
בית חכם

מי צריך בית חכם?

כל אדם שירצה לשפר במידה משמעותית את איכות החיים שלו יוכל לראות כי הטמעה של מערכות בית חכם גלובל קוואליטי יכולה להיות בחירה מצוינת עבורו.

קרא עוד »