למה חתולים אגרסיביים

בעלי חתולים רבין מדווחים על אגרסיביות בלתי מוסברת של החתול שלהם במצבים מסויימים. גם החתולים הידידותיים ביותר יכולים להיות אגרסיביים במיוחד לפעמים ואף לתקוף במקרים קיצוניים. אגרסיביות זו נובעת מכמה סיבות אפשרויות כאשר העיקריות שבהן הן: כניסתו של אדם או כניסתה של חיה חדשה הביתה, בעיות פסיכיאטריות, כאבים, רעב, תסכול, דיכאון או לחץ. חתול הוא חיה רגישה במיוחד כך שכל דבר קטן עלול להשפיע על מצב רוחו. לכן, אין כל סיבה לחש כאשר אתם חווים אגרסיביות רגעית מהחתול שלכם מידי פעם. אך במידה והדבר חוזר על עצמו לעיתים קרובות, חשוב להגיע לאנשי המקצוע במטרה לנסות ולהתחקות אחר הגורם לתופעה.

 

חתולים רגישים במיוחד ולכן הם עלולים להגיב באגרסיביות למגוון מקרים

במידה ואתם מבחינים באגרסיביות החתול שלכם מיד לאחר פעולה מסויימת, קיים סיכוי סביר שפעולה זו היא הגורם לאגרסיביות החתול שלכם. נסו לחשוב מה הפעולה גורמת לחתול ומדוע הוא מגיב ככה. זכרו שהחתולים רגישים במיוחד ולכן ייתכן שפעולה זו פוגעת, מלחיצה או מתסכלת את החתול שלכם. כמו כן חשוב מאוד לבחור נכון את סוג המזון שאתם קונים לחתול שלכם. ישנם לא מעט סוגי מזון לחתולים כיום אשר אינם בריאים כלל ואינם כוללים ויטמיני ומינרלים חיוניים לבריאותו של החתול. במקרים אלה חוסרים של ויטמינים ומינרלים עלולים לפגוע בבריאותו של החתול מה שעלול לגרום לו לתחושות עצבים וכעס באופן תמידי.

 

היו קשובים לצרכיו של החתול שלכם

היכרות מעמיקה עם החתול שלכם והקשבה לצרכים והרצונות שלו תסייע לכם להתמודד עם הבעיה בקלות רבה. במקרים קיצוניים חשוב להגיע לגורם מקצועי ומוסמך אשר ידע לסייע ולאבחן בצורה מדוייקת את הגורם לאגרסיביות של החתול לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *