מה זה הר הביטוח

לא מעט מאזרחי ישראל מחזיקים ברשותם, שורה ארוכה של ביטוחים מאותו סוג, מבלי שהם מודעים לכך שמדובר בפוליסות דומות. דבר שיוצר הרבה פעמים הוצאות כפולות מחד, וחוסר יכולת לעקוב אחרי כל תוכניות הביטוח שעומדות לרשותם.

באפריל 2017, השיק המפקח על הביטוח אתר ממשלתי בשם "הר הביטוח" ומטרתו לאפשר לכל המבוטחים בביטוחים פרטיים וקבוצתיים בישראל לבצע בדיקת ביטוח, וכך לאתר את כל פוליסות הביטוח שברשותם. השיטה היא מאוד פשוטה. הם כותבים את הפרטים האישיים שלהם, ויכולים לקבל בדיקה מקצועית בחינם, אשר בוחנת אילו ביטוחים עומדים לרשותם, היכן הם רשומים, בין אם מדובר בביטוחים שהם עשו בעצמם ושכחו מזה ובין אם מדובר בביטוחים קבוצתיים שהם נהנים מהם, דרך מקומות עבודה שונים בהם עבדו בעבר או עובדים כיום.

מלבד הבדיקה, הרי שהאתר גם מכיל כמות עצומה של מאמרים וכתבות בתחום הביטוח אשר מספקים מידע נרחב על התחום מאופנים שונים. מידע זה יכול לאפשר למבוטחים, להבין אילו ביטוחים, כיצד הם יכולים להיעזר בהם, איך הם יכולים לממש אותם ועוד.

אתר הר לביטוח, הוא אתר אחד משורה ארוכה של אתרים שהממשלה ובפרט משרד האוצר מפעילים במטרה לספק לציבור מגוון רחב של מידע וכלים, אשר יכולים לעזור להם. בין אם במטרה ליצירת פעולות שונות, באופן אישי או עסקי, בין אם זה בשביל שיוכלו לאתר כלים וחשבונות כאלה ואחרים ועוד.

צריך לומר, אתר הר הביטוח יכול לחסוך לכל אזרח ישראלי לא מעט כסף וזמן. במקום שהם ימשיכו להחזיק פוליסות ביטוח מיותרות, הרי שכל אזרח יכול לראות אילו פוליסות עומדות לרשותו, וכך יחליטו מה להמשיך להחזיק ומה לוותר. הרי אם מדובר על פוליסות כפולות או כאלה שיצאו מכלל שימוש, אזי שכל אחד יכול לבחור כיצד לנהוג איתן, האם לשמור אותן או לא.

לפני סיום רק נציין, האתר מעניק מידע על הר הביטוח של מדינת ישראל ומספק הנחיות ברורות כיצד אפשר לזהות פוליסות שברשותנו, אילו פוליסות יש ומה הקו המנחה במקרה שיש פוליסות כפולות. באילו מקרים עדיף לוותר עליהן ובאילו מקרים רצוי להשאיר אותן כפי שהן ברשותנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *