מהו חוב שנוצר לאחר צו כינוס?

פושט רגל עובר תהליך בו מקפיאים את כל הנכסים שלו, מסכמים את כל החובות שלו ובודקים מה עושים הלאה על מנת לעמוד בתשלומי החובות באופן מקסימלי. הסיכום מתבצע ונועד לקבוע איפה עומד פושט הרגל ומהו המצב המדויק שלו. לאחר מתן צו כינוס על החייב לעמוד בהחלטות ולבצע תשלומים חודשיים על בסיס קבוע, על פי הסכומים עליהם הוחלט.

חוב לאחר צו כינוס

אך קיים מצב בעייתי בו חייב ממשיך לייצר חובות גם לאחר מתן צו כינוס. במצב כזה עלול התהליך כולו להתבטל ולרדת לטמיון. וזאת מכיוון שהחייב מוכיח כי הוא לא חותר להציל את עצמו מהשבר הכלכלי, וכי הכוונות שלו אינן טהורות. לחילופין יתכן מצב בו החייב אינו כשיר לתהליך, וכי היכולת שלו לנהל משברים וסיטואציות כלכליות מורכבות מוגבלת מאוד. ולכן, במידה והחייב אכן ממשיך לצבור חובות גם לאחר מתן צו כינוס, יהיה צורך לבחון מחדש את התמונה במלואה על מנת לקבל את ההחלטות בדבר התהליך כולו. כי אם אין שיתוף פעולה מצד החייב קשה להושיט לו יד ולעזור לו להיחלץ מהמצב המורכב בו הוא נתון.

חשוב שיהיה עורך דין מקצועי בתמונה

על מנת להועיל לחייב ולעזור לו לסלול לעצמו דרך יציאה מהמצר הכלכלי בו הוא נתון חשוב להיות מלווים עם עורך דין מקצועי בעל מיומנות לענייני פשיטת רגל כמו אביתר כהן. הלה מכיר את התהליכים ואת השלבים השונים שיש לעבור. כמו כן הוא יכול להדריך את פושט הרגל ולהציע לו כיצד לפסוע ואיך להתנהל על מנת להביא לעצמו תועלת. כי כשפועלים נכון ניתן למנוע נזקים נוספים ולהפחית את חומרת הנפילה הכלכלית. ואילו כל טעות עלולה לעלות ביוקר.

קראו עוד על: הקפאת הליכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *