10 הדיברות לעיצוב כריכה מנצח

הכריכה של הספר הוא כרטיס הביקור שמייצג את הספר מול המתעניינים בו. אפשר לומר שכריכה טובה ממלאה תפקיד חשוב מאוד בייצוג הספר, ביצירת התעניינות בו וכמובן – ברכישת הספר ובשימוש בו. בואו וקבלו במאמר הזה עשרה כללים שיעזרו לכם לעצב כריכה מנצחת. קראו בהרחבה!

  1. חשבו מתחילה – לפעמים קשה לנו להוציא מהראש ידיעות ועיצובים קיימים. אבל כדי לצב בהצלחה חשוב לחשוב על ריק. לחשוב מתחילה על המראה של כריכת הספר המדובר.
  2. היו חדשניים – חדשנות היא ערך חשוב. כדאי ללכת בראש גדול ולנסות להיות שונים מכל מה שמוכר עד היום.
  3. היו מקוריים – אין סיבה ללכת על אותו משעול צפוף, ולעצב כריכה דומה מידי למה שקיים בשוק. חשיבה מקורית תעזור לכם לעצב כריכה בסגנון מיוחד משלכם.
  4. היו נאמנים לתכנים – הכריכה חייבת להיות מתאימה לספר ולתכנים שבו. לכן יש לחשוב על הספר, על קהל היעד שלו ועל הכריכה שתוכל לייצג אותו נכון.
  5. בחרו אנשי מקצוע מעולים – חשוב לבחור אנשי עיצוב מקצועיים למען תעבור הכריכה את תהליכי העיצוב בדרך הנכונה ביותר. מעצבים מקצועיים יודעים היטב את המלאכה, והם יחתרו להוציא לאור כריכה מעוצבת בסגנון מנצח.
  6. מגוון אפשרויות – בימינו יש כל כך הרבה אפשרויות. אין סיבה להגביל את עצמנו לאפשרויות הנגישות והמוכרות. אפשר לתור אחר אופציות חדשות לעיצוב ולהפקת הכריכה.
  7. השבחות דפוס – ניתן להיעזר בהשבחות דפוס. אופציה שמאפשרת לנו לשדרג כריכות ולהפוך אותם למשהו מיוחד.
  8. עיצוב דיגיטלי – שימו לב כי גם אם מדובר על ספר דיגיטלי יש חשיבות רבה לעיצוב שלו. שכן הכריכה תמיד מהווה שער כניסה ראשי אל תוך הספר, גם כאשר הספר אינו מודפס.
  9. צבעים – השתמשו בצבעים בעלי נוכחות.
  10. עיצובים – עיצוב הכריכה ייעשה לפי טעמכם, אך בהתחשב בנטיות הקהל.

> למידע ופרטים נוספים בנושא ספרים בקרו באתר טקסט רץ הוצאה לאור!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *