כיצד תחשבו עלויות למסגרות בחופש גדול 2020

SUMMER SCHOOL

החופש הגדול אמנם עדיין רחוק מאיתנו, אבל כדי לבצע תכנון כלכלי מושכל, חשוב לתכנן כבר מעכשיו את ההוצאות הצפויות לנו בחודשי יולי אוגוסט. איך עושים זאת? מדריך בנושא.

מסגרות לילדים ונוער בחופש הגדול

במהלך חודשיים שלמים, הילדים יוצאים לחופשה הגדולה ביותר בשנה, זו שעולה להורים לא מעט כסף. כחלק מהחופשה, הילדים נשלחים לקייטנות, חוגים ושלל פעילויות נוספות, ולו כדי להעסיק אותם במהלך הימים הללו. SUMMER SCHOOL היא מסגרת נהדרת לילדים בימי הקיץ, משום שמעבר להיותה מעין קייטנה המתקיימת בחו"ל, היא מעניקה שלל יתרונות ומאפשרת לילדים לרכוש את השפה האנגלית בזמן קצר. לצד זה, ישנם חוגים ושלל פעילויות, מה שהופך את המחנה לאטרקטיבי עבור רבים.

בין אם החלטתם לבחור במסגרת כדוגמת מחנה הקיץ, בין אם זו קייטנה ובין אם חוגים ייעודיים – חשוב שהמסגרת תתאים לתקציב שלכם, וזאת כדי שלא תמצאו את עצמכם עם מינוס בבנק בסוף הקיץ.

מאיפה מתחילים?

תחילה, חשבו על כל המסגרות הרלוונטיות עבור הילדים שלכם, כשחשוב לקחת בחשבון את כל היתרונות שהמסגרת מביאה עמה. לאחר מכן, נסו לברר את העלויות הצפויות לכם, כך תבינו אם מדובר במסגרת שיש באפשרותכם לממן או לא.

כמו כן, מוטב לחסוך כסף מידי חודש עבור ההוצאות הללו, כשהחישוב הוא פשוט: את עלות ההוצאה יש לחלק במספר החודשים שנותרו על הקיץ. התוצאה היא הסכום שמומלץ לחסוך מידי חודש כדי לעמוד בעלויות. מלבד זאת, אם ניתן לבצע תשלום בכמה פעימות, זה בכלל יהיה נהדר ולו כי תוכלו לשלם על המסגרות גם במועד מאוחר יותר.

גם הילדים יכולים לחסוך

אם תרצו להעניק לילדיכם שיעור בחיסכון כלכלי, תוכלו כבר עכשיו לשתף אותם בפעילויות שצפויות להם במהלך הקיץ. ספרו להם שיש באפשרותם לחסוך כסף לבזבוזים או לפעילויות מהנות וחווייתיות, זאת בתנאי שיחסכו מידי חודש סכום מסוים מדמי הכיס שלהם. כדאי לייעד לכך קופת חיסכון, כך הילדים יוכלו לשלשל לקופה כספים בכל רגע נתון.

 

למרות שיש עוד זמן עד החופש הגדול, כדאי כבר עכשיו לתכנן תקציבים ועלויות, ולו כדי שתוכלו להיערך לכך באופן מושכל. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *