הלבוש שלך בהתאם לתפקיד שלך

אין זה במקרה שארון הבגדים שלנו כולל שלל בגדים שאינם בשימוש ועדיין אנו מוצאים לנכון לרכוש עוד ועוד פריטים נוספים, וזאת כי בגדים הם הרבה ומעבר לפריטים פרקטיים – בגדים הם כרטיס ביקור, בגדים הם חידה שמגיעה עם רמזים, בגדים הם פרמטר שמשפיע על מצב הרוח, בגדים מייצגים אותנו, בונים רושם ראשוני וחשוב לא פחות משפיעים על התפיסה האישית שלנו – משפיעים כיצד אנו מרגישים לגבי עצמנו, וכיוון שאנשים הינם טיפוסים שמתפתחים, משתנים, מתבגרים ובאופן כללי מאוד דינמיים, זה רק הגיוני שאנשים לא רק מתאימים בגדים למהות, לאופי ולאמירות אופנתיות, אלא בין היתר אנשים מתאימים בגדים בהתאם לתפקיד.

לספר ללא מילים

ברור לכל שעורכת דין לא תתלבש כמו מלצרית ושעובדת קבלה לא תתלבש כמו חקלאית, אך לצד עולם הניגודים, גם חשוב להבין שמנהלת לא תתלבש כמו העובדת שכפופה לה וששחקנית לא תתלבש כמו ציירת, וזאת כי אנשים מבקשים ליצור רושם ראשוני ולספר ללא מילים אודות המקצוע והדרגה שלהם, ועל כן להופעה חיצונית ישנה השפעה רבה, כך שמלבד משחק עם הקפדה, איפור ותסרוקת, גם ניתן להעביר מידע רב באמצעות פריטי לבוש. עם זאת, כיוון שרבים מכירים בכוחם של הבגדים אך מתקשים ליישר קו, טוב להכיר סדנת סטיילינג לאנשי עסקים, כאשר לחלופין ניתן ליהנות משירותי סטיילינג אישיים.

מאתנו והלאה

מעבר לפריטים של מותגים, מעבר לפריטי לבוש יוקרתיים, מעבר לבחירה בין מכנס מחויט לבין ג'ינס, מעבר להבדל שבין חולצה מגוהצת לבין כזו מרושלת ומעבר לבחירה בין צבעים סולידיים לבין צבעים עליזים, חשוב להבין שבעולם האופנה רוחשים חוקים נוספים, כאלו שמסייעים להגדיר מעמד ואף תחושה, וכאשר מדובר בתחושה אישית, נעצור לחדד שברגע שהבגדים גורמים לנו לחוש משהו אחד, אנו בקלות נקרין זאת הלאה, ועל כן ראשית חשוב שאנחנו נתחבר לתוצאה הוויזואלית.

קצת שעושה הרבה

מדהים לגלות כיצד שינוי מינורי במערך הלבוש מוביל להבדל משמעותי. זו יכולה להיות חולצה שנכנסת למכנסיים, התאמה בין גוון המכנס לגוון הנעליים, שימוש בחגורה מרשימה, מעבר לחולצה מכופתרת, תוספת של וסט, קיפול השרוול, טיפול נכון באורך של המכנס וכדומה. כיצד שינוי מינורי מוביל לשינוי משמעותי מבחינת הרושם הראשוני? ובכן לצד העובדה שבני אדם הם יצורים חושבים ורגישים, חשוב לציין שבני אדם הם גם יצורים שיפוטיים, וככאלו אנו הרבה פעמים עובדים עם מה שיש לנו, משמע הרבה פעמים לפני שמכירים אדם לעומק, אנו מתמקדים בחיצוניות, ופה הבגדים משחקים תפקיד מהותי.

יתרון יחסי

חשוב להבין שלבוש מותאם תפקיד משנה באופן מהותי את תחושת הביטחון העצמי, מייצר נוכחות בפני שאר הקולגות וצוות העובדים, משיג יתרון יחסי, מגדיר סטטוס, מייצר תחושת שייכות, גורם לחוש נינוחים, מסייע לחברה ליישר קו מול התדמית הרצויה, גורף אהדה, מקל על שיתופי פעולה, מסייע להישאר בתודעה וכדומה. מסקנה? יש לעצור ולהבין מה נכון ללבוש מחר לעבודה. אינכם יודעים בהתאם לאלו כללים לבחור את הביגוד הרצוי? מוטב לשקול סיוע מקצועי!

טרם מבצעים רכישה נוספת

לא רבים יודעים, אך כיום אפשרי ליהנות משיעורי סטיילינג אישיים וקבוצתיים, כך שבתום פגישה אחת ניתן לשנות פאזה: להבין מה נכון עבור התפקיד הנוכחי, עבור ראיון העבודה ואפילו עבור התפקיד הבא. מכאן שטרם רצים לרכוש עוד חולצה או עוד מכנס, שווה לעצור ולהבין מה מבקשים לשדר, עם מה מרגישים בנוח ובאופן כללי אלו פריטי לבוש יסייעו להשלים את המטרה – בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *