איך נרשמים למחיר למשתכן?

מחיר למשתכן מביא עמו בשורה אמיתית למחוסרי דיור או לכאלו שמעוניינים לשפר דיור. התוכנית נועדה לענות על המצוקה בעניין הדיור, ולאפשר לכל משפחה שזכאית לכך לרכוש דירה במחיר משתלם ואפשרי יותר. בהשוואה לנעשה בשוק החופשי, מדובר על הוזלה משמעותית. וזה בהחלט מהווה גורם מדרבן למי שלא רואה איך הוא יוכל לרכוש דירה, בעידן בו מחירי הדירות רק ממשיכים לעלות מעלה.

הרשמה לתוכנית

על מנת להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן, יש לבצע פרוצדורה מסוימת. וזאת כדי להצליח להשתתף ואולי גם לזכות בדירה מתאימה לצרכים וליכולות שלכם. לצורך כך פועלות מספר חברות בשירות משרד הבינוי והשיכון. חברות אלו מציעות שירותים לאזרחים ומאפשרים להם לבצע את הפעולות הנדרשות כדי להירשם בהצלחה ולהשתתף בהגרלות.

קבלת אישור זכאות

בשלב הראשון צריך האזרח המעוניין לכך לקבל אישור זכאות להשתתפות בתוכנית. חשוב לזכור כי התכנית הוז נועדה לענות על הצורך ועל המצוקה הקיימת בקרב מחוסרי דיור. ולכן חייב המעוניין להשתתף בהגרלות לקבל אישור המעיד כי הוא אכן זכאי, ועונה על הקריטריונים של התוכנית, הקליקו למידע נוסף. לשם כך עליו למלא טפסים מסוימים ולפרט פרטים אישיים על עצמו ועל בן זוגו. במקרה ויש צורך לצרף מסמכים יהיה הרישום כרוך בפניה פיסית לסניפים שמטפלים בפניות ובבקשות הציבור. אך במידה ואין צורך במסמכים, הרישום יוכל להתבצע בצורה מקוונת. וזאת באתרים של החברות המטפלות בעניין זה.

תשלום וקבלת האישור

הבקשה שנשלחה בצורה מקוונת או הוגשה פיסית בסניף תיבדק ותיבחן לגופה. ובמידה והבקשה אכן מתאימה לקריטריונים המוגדרים על ידי משרד הבינוי והשיכון, יקבל המבקש אישור זכאות בדואר אלקטרוני. את האישור מקבלים לאחר זמן מה, וכן לאחר ביצוע תשלום האגרה עבור הטיפול בפניה.

אישור זכאות והשתתפות בהגרלות

לאחר שהתושב קיבל לידיו את אישור הזכאות הוא יוכל להתחיל לעקוב אחרי הפרויקטים המוצעים, ולהשתתף בהגרלות כמו כאן https://zochim.co.il/article/general/1254 לרכישת דירה בפרויקטים שרלוונטיים לו. בכל מקרה עליו לעקוב אחרי ההגרלות והפרויקטים, ולבדוק אילו דירות יוכלו להתאים לו. התנהלות נכונה וערנות לכל אורך התהליך עשויה להועיל מאוד, ולאפשר לאזרח להצליח ברכישת הדירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *