תביעה לפינוי מושכר – 5 דגשים שאתם חייבים להכיר

לא פעם קורה ואחרי שכבר מצאנו שוכר לדירה שלנו, אנחנו פתאום מחפשים כל דרך לסלק אותו מה מקום. זה עשוי לקרות בגלל כמה וכמה סיבות. זה יכול להיות אם אנחנו רוצים למכור את הנכס בגלל קשיים כלכליים שלנו, זה גם יכול להיות כאשר מדובר בדיירים שלא משלמים את שכר הדירה כנדרש או שיש נגדם תלונות מצד הדיירים האחרים באותו בניין וכן הלאה.

האמת היא שלא ממש משנה מה תהיה הסיבה. אך חשוב להכיר כמה וכמה דגשים חשובים בכל מה שקשור לנושא של תביעה לפינוי מושכר.

מה זה תביעה לפינוי מושכר?

כאשר עולה צורך בפינוי שוכר מהדירה שלנו אנחנו צריכים לשים לב לחמישה דגשים חשובים.

  1. הגשת תביעה לבית המשפט – גם אם נראה לכם שתצליחו להגיע להסכמה מול השוכרים ועם שיח מוכבד תצליחו לגרום להם להבין שעליהם לעזוב את הדירה, לא תמיד זה באמת ילך לכם. כאן חשוב שתדעו כי יש מקרים רבים אשר בהם יהיה עליכם להגיש את התביעה מול בית המשפט בליווי של משרד עורכי דין המתמחה בתחום.
  2. חשוב שתדעו שאתם כבעלי הדירה, זכאים, (זה אומר שאתם זכאים אבל לא חייבים…) לנהל את התביעה כאשר זה יכול להתקיים באמצעות הליך מהיר, אשר כל מטרתו תהיה התמקדות בפינוי הדייר מהבית.
  3. הליך מזורז נכון רק לנושא של הפינוי עצמו אך לא לתביעות אחרות שיש לבעל הדירה מצד השוכרים.
  4. אם יש לבעל הדירה תביעות כספיות שונות נגד השוכר כמו למשל תשלומים שונים על נזקים שאירעו בדירה או לחילופין תשלומי ארנונה, תשלומים לחברת החשמל או חברת הגיחון וכו', יהיה עליו להגיש תביעה בהליך רגיל. זה לא יהיה הליך מזורז.
  5. אין לפנות את הדייר בכוח.

מאמרים נוספים

קבלן ג' 1

קבלן ג' 1 – מה זה אומר?

קבלנים רשומים, שלא כמו קבלנים שלא עברו תהליך מוסדר של רישום, יכולים לבצע פרויקטים בהיקפים משמעותיים. רק קבלן רשום יכול להשתתף במכרזים ולהשלים פרויקטים מאוד

קרא עוד »
בית חכם

מי צריך בית חכם?

כל אדם שירצה לשפר במידה משמעותית את איכות החיים שלו יוכל לראות כי הטמעה של מערכות בית חכם גלובל קוואליטי יכולה להיות בחירה מצוינת עבורו.

קרא עוד »