האם חשוב לעשות ביטוח משכנתא ולמה

בצמוד לקבלת המשכנתא מהבנק, יש לערוך ביטוח משכנתא. תפקידו של ביטוח זה הוא להגן על שני הצדדים. הן על הבנק שבעצם מעניק סכומי ענק לתקופות ארוכות עם סיכונים גבוהים והן את הצד המקבל, המממן את רכישת הנכס שלהם למגורים.

ביטוח משכנתא מורכב משני פוליסות שונות – ביטוח מבנה וביטוח חיים למשכנתא. האחד מגן על הנכס עצמו והשני נועד למקרים בהם אחד מבעלי הנכס נפטר או ששני נוטלי ההלוואה מתים.

גם אנשים שיש להם ביטוח חיים, עדיין כאשר הם לוקחים משכנתא עליהם לעשות ביטוח חיים למשכנתא, מכיוון שביטוח החיים של המשכנתא הוא רק עליו. לקריאה אודות מדריך לייעוץ משכתא

טובת שני הצדדים

הרעיון שעומד מאחורי ביטוח משכנתא הוא פשוט. מכיוון שכאשר אחד מבני הזוג הולך לעולמו, בן הזוג השני – האלמן או האלמנה והיורשים יתקשו להחזיר את יתרת החוב. בכדי שהבנק לא יעקל את הנכס כתשלום על ההלוואה, במקרה זה חברת הביטוח ישלמו את התשלומים הנותרים לבנק.

כלומר, כאשר אנו עושים ביטוח משכנתא, שני הצדדים מרוויחים במקרים שונים. הבנק מקבל בחזרה את כל המגיע לו וחברת הביטוח היא זאת שמשלמת, כך שהמשפחה מכוסים במקרה של מוות או אסון וכדומה.

ביטוח המבנה הוא בכדי להגן על הנכס עצמו, שהוא בעצם העירבון של הבנק שאכן הם יקבלו את החוב. כידוע, החזרים של משכנתא הם לאורך שנים רבות, מכיוון שאנחנו לא יודעים מה הולך לקרות בשנים אלו למבנה אנחנו צריכים לבטח אותו. מרעידת אדמה, הצפות קשות, שריפה וכיוצא בזה. מקרים שונים שיכולים לגרום להרס רב בבניין.

במקרים אלו, עלול הבנק להישאר בלי ערבון וביטחון על ההלוואה. מצד שני, גם הדייר יכול למצוא את ללא דירה ועם חוב עצום. מידע נוסף באתר https://www.maslulim.co.il/

מאמרים נוספים