מרצים מעוררי השראה שתשמחו גם אתם לשמוע

הרצאות הם חלק מהחיים. יש אנשים שבשבילם הרצאה הוא עסק מתיש ומכביד, אבל רבים אחרים אוהבים לשמוע, להחכים ולרכוש ידע מקצועי. אמנם הרצאה טובה צריכה להיות מעוררת עניין, להיות מוגשת בצורה נעימה לאוזן ולחדש לשומעים דברים מרתקים שהם לא שמעו עליהם עד כה. אם אכן הרצאה כזו מושמעת באוזניכם, מסתבר כי זו הרצאה מעוררת השראה שכל אחד כמעט ישמח לשמוע אותה.

מהי הרצאה מעוררת השראה?

  • נושא שמעניין אתכם – אין אחידות בעניין הנושאים שמעניינים אנשים. כל אחד מאתנו מתעניין בתחומים משלו. כדי שהרצאה תהיה מעניינת עבורכם עליכם לחשוב על הנושאים שמעוררים את העניין שלכם. אם הנושא מעניין יהיה למרצה קל יותר לעורר השראה.
  • חידוש בדברים – בכל תחום ובכל נושא יש חידושים ועדכונים. יש את המידע הלעוס שכולנו מכירים. את הפתיחה ואת הסיום הנדושים שכבר שמענו אינספור פעמים. אבל לצד זאת יש מחקרים חדשים ודיונים מרתקים שעשויים לחדש הרבה מאוד. כדי שהרצאה תהיה מעניינת חייבים לוודא כי יש בה מן החידוש.
  • כושר דיבור – מרצה טוב הוא לא רק אדם בעל ידע רב. הוא חייב להיות בעל יכולת מוכחת בהצגת הדברים בצורה מעוררת עניין. זה כולל כושר דיבור, מימיקה וכריזמה. במידה ויש לו את התכונות הללו הוא עתיד לסחוף את השומעים לחוויה מיוחדת ונעימה במיוחד, גם כאשר הוא מעביר סדנאות פיתוח מנהלים לקהל שהוא מאתגר יותר.
  • השקעה ושילוב כלים דיגיטליים – כיום כל מרצה שמכבד את עצמו מופיע עם מקרן ומצגת מתאימה שמשתלבת עם ההרצאה שלו. היא תכלול תמונות מתאימות, תרשימים וסיכומים שנועדו להקל על קליטת המידע ועל עיבודו בצורה נוחה ומובנת יותר. כמו כן מועילים הכלים הללו לשיפור ההסברים וליצירת עניין. אם כי חשוב לזכור כי מרצה מעורר השראה לא מסתמך על המצגת אלא נעזר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *