איך בוחרים מניות להשקעה בלי לערב אמוציות

אחד החוקים הכי מוכרים לגבי השקעות פיננסיות הוא שאסור לערב רגשות בתהליך קבלת ההחלטות, כאשר באופן לא מפתיע זהו גם אחד החוקים הכי קשים ליישום. רגשות יכולים לפגום בתהליך קבלת ההחלטות ולגרום להפסדים כואבים בעת ביצוע השקעות.

דוגמא טובה לכך היא הנטייה הטבעית של משקיעים רבים לקנות נכסים ביוקר כאשר השוק עולה ולמכור את הנכסים בהיסטריה כאשר השוק יורד – כאשר בפועל האסטרטגיה צריכה להיות הפוכה לחלוטין, לקנות בזול ולמכור ביוקר. אז איך בדיוק סוחרים ומשקיעים בשוק ההון בלי לערב אמוציות? ריכזנו עבורכם כמה טיפים מועילים.

טיפים מועילים מאת iMarkets

גבשו תכנית פיננסית, והישארו נאמנים לה

הצעד הראשון במענה לשאלה הרת הגורל איך בוחרים מניות להשקעה בלי לערב אמוציות הינו לגבש תכנית פיננסית סדורה וברורה לניהול ההשקעות שלכם, ולדבוק בתכנית זו באופן קפדני וללא קשר לרגשות העולים מנתוני השווקים. תכנית כזו יכולה להתבטא למשל בהקטנת ההון שלכם שנמצא בשוק כאשר מחירי המניות גבוהים אך הגדלת ההון כאשר המחירים צונחים, חפשו הזדמנויות שמשקיעים אחרים לא גילו או לא יודעים עליהן. על התכנית הפיננסית שלכם להתבסס על נתוני שוק ועל מהלכי ניתוח אמיתיים, לא על אמוציות ואמונות.

משקיעים מצליחים ומפורסמים הפכו לכאלו רק כי גיבשו תכניות השקעה מסודרות ודבקו בהן גם בעתות משבר, גם כאשר האמוציות שלהם אמרו להם אחרת וגם כאשר המהלכים שלהם נגדו כביכול את הלך הרוח בשווקים.

סקירת שוק ההון

עשו שימוש בכלי ניתוח

כאשר אתם בוחרים באילו נכסים להשקיע ובאיזה עיתוי להיכנס לשוק, עשו זאת רק על בסיס ניתוח פיננסי אמיתי ועמוק, לא על בסיס הרגשה או ידיעה שקראתם בעיתון כלכלי. נכון, ידיעות חשובות במדיה הכלכלית עשויות להוביל להשקעה מוצלחת ורווח נאה, אך בטווח הארוך ובאופן כללי זוהי לא אסטרטגיית השקעות ברת קיימא במיוחד בהשוואה לניתוח דו"חות וגרפים, סקירות שוק וכיוצא באלו.

גוונו את תיק ההשקעות שלכם

אחת האסטרטגיות הוותיקות והמוכחות ביותר הן להצלחה ארוכת טווח בהשקעות פיננסיות והן במניעת עירוב הרגשות בתהליכי קבלת ההחלטות היא לגוון את תיק ההשקעות שלכם. הגיוון מתבטא הן גיאוגרפית, הן מבחינת מטבעות וכמובן שמבחינת סוג הנכסים שנמצאים בתיק. במסגרת תכנית ההשקעות שלכם, עליכם לגבש גם החלטה על הפיזור הגיאוגרפי ועל פיזור הנכסים בתיק. החלטה זו משפיעה על השארת האמוציות מחוץ למשחק כי ע"י דבקות בהגדרות פיזור התיק הללו אתם נמנעים בפועל מביצוע מהלכים פזיזים עקב פחד או התלהבות יתר – למשל למכור את כל המניות משוק יעד ספציפי או לקנות המון מניות מתחום פעילות מסוים רק על סמך תחושה חיובית.

חפשו מניות טובות ובעלות ערך על פני ניסיון לתזמן את השוק

אינספור מחקרים כבר הוכיחו שלאורך זמן, פשוט אי אפשר לתזמן את השווקים. לכן העדיפו באופן גורף ומוחלט מניות טובות, בעלות ערך ובעלות נתונים מבטיחים על פני הניסיון המיותר לתזמן את השוק ולקנות מניה בדיוק לפני הזינוק שלה.

אולי תהיו מעוניינים גם להכיר את אפשרות המסחר באופציות בינאריות >>

מאמרים נוספים

מכסחת דשא

מכסחות דשא מומלצות

מכסחות הדשא החשמליות של Wolf Garten ושל Husqvarna נחשבות למובילות בתחום, ולא בכדי יש לא מעט גננים שבוחרים לעשות שימוש אך ורק במכסחות דשא הללו.

קרא עוד »