כמה עולה להשתמש בשירותיו של שמאי רכב

לאחר תאונת דרכים אם התרחשה פגיעה ברכב שלנו או בכלי הרכב של הצד השני, תפקידו של שמאי הרכב הוא להחליט מה היא עלות הרכב לפני ואחרי שכך התגלגל הגורל, ובכך שייקבע את מידת הנזק. על ידי זה יקבע הפיצוי של חברת הביטוח התקף תחת הביטוח המקיף או ביטוח צד ג' שרכשתם. 

השאלה הראשונה שאנו בדרך כלל רוצים לשאול את עצמנו היא האם לקחת שמאי רכב אישי או להסתפק בשמאי הרכב של חברת הביטוח. למרות שבוודאי ישנם הבדלים ביניהם, חשוב מאוד לזכור כי בכל הנוגע לשירותי שמאות רכב, על השמאים מטעם גוף הביטוח המציגים הצעות שמאות (בין אם מדובר במסגרת אישית / אינדיבידואלית ובין אם שמאי מטעם חברת הביטוחלהיות רשומים בפנקס שמאי משרד התחבורה. ההרשמה בתוך פנקס השמאי מבטיחה שמדובר בשמאי רכב מומלץ, יעודי ומקצועי. 

הזמנת שמאי רכב פרטי 

רבים בכל זאת בוחרים לקחת שמאי פרטי המבוסס לחלוטין על מחיר השוק מכיוון שהוא חייב להיות רלוונטי לבחינת הנושא ולא מוטה לחלוטין. יתרון נוסף של השמאי הפרטי הוא שבדרך כלל חברת הביטוח שלך תכסה את עלות השירות של השמאי, כך שמבחינתך תמיד מדובר בכל זאת בצעד משתלם. 

באופן זה תוכל לבחור איזה שמאי אתה זקוק ולא להסתפק בשמאי המוצע בעזרת חברת הביטוח אשר בדרך כלל מחליט מתוך רשימה סגורה של שמאים עימם הוא עובד. חיוני שהשמאי שהוחלט עליו הוא חבר באיגוד השמאים, שמבטיח כי השמאים הרשומים יהיו מומחים ומעודכנים בכל התרחשות בעולם הרכב (למשל, כניסת רכבים היברידיים לשוק וחידושים אחרים). 

 כמה עולה שמאי רכב 

עלויות הערכת רכב נזק לרכב ממוצעות הן 1,00-1,200 שקל, למעט מע"מ כמובן. אם השמאי מציג בפניכם שירותים נוספים הכוללים ליווי לכל אורך התיקון, שכר הטרחה יכול להיות כמובן קצת יקר יותר ומדובר בדרך כלל בכמה מאות שקלים נוספים, קבלו מידע נוסף באתר. עם זאת, כל עוד עלויות השמאי אינן חריגות, הגוף ששבדרך כלל ישלם עליהן היא כמובן חברת הביטוח ועלות זאת לא תצא מכיסך. כך או כך אתה מרוויח. התקשר עוד היום לקל גד שמאות ונשמח לסייע לך. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *