כל מה שרציתם לדעת על ספניאל טיבטי

ספנאיל טיבטי ידוע ככלב עבודה, כלומר הוא שותף פעיל בחיים של האנשים, למשל הוא יכול לצוד מזיקים ובכך למנוע מחלות, וגם להחריק אנשים זרים ולא נעימים אשר מתקרבים לביתכם. ספניאל טיבטי אשר כמובן מקורו מטיבט היה הרוח החיה של המנזר, נזירים טיבטיים אהבו את נכוחותו כל כך, והיה מסב להם אושר רב.

ההיסטוריה של ספנאיל טיבטי

הוא גזע עתיק של וצאצא לכלבים סינים ולכלבים מהמדינות השכנות לסין. יש עדויות לסוג זה עוד בשנת 2000 לפני הספירה, כך שמדובר בכלב עתיק מאוד ונמצא על כדור הארץ כבר שנים רבות. כלבים אלו הם לא בדיוק ספנאיל, אך קיבלו את השם הזה מכיוון שדומים מאוד לספנאיל אך מקורם טיבטי, ולכן קיבלו את התוספת הטיבטית. הכלב שאותו אנו רואים היום דומה מאוד לאותו כלב שהיה לפני הספירה, אך עם שינויים קלים ביותר.

מה ניתן להגיד על ספניאל טיבטי

הוא כלב קטן ביותר, ידוע באופיו המיוחד שבגללו עשירים רבים אוהבים אותו כל כך. הרבה אנשים עשירים בחרו לגדל כלב זה, כי הוא מראה על מעמד גבוה, האסתטיקה שלו, אופיו הנעים והרך מאפשר להרבה אנשים להתחבר אליו ובכך הוא הופך להיות כלב ביתי אידיאלי כמעט לכל בית. מבנה גופו ארוך, ראשו גדול והזנב ארוך ומסולסל, הפרווה שלו כפולה, נעימה והבצע שלה לרוב הינו חום ולבן. כל אלה הופכים אותו גם לכלב מושלם עבור ילדים, אשר אוהבים מאוד כלבים עם מגע רך ונעים כמו כלב זה.

איך מאלפים כלבי ספניאל טיבטי

מכיוון שכלבי הספניאל הטיבטים הם כלבים עצמאיים, אוהבים מאוד את הלד, הם גם לא אוהבים שאומרים להם מה לעשות, אך יחד עם התמדה, סבלנות רבה, ניתן לאלף אותו וללמד אותו לעזוב הכל ולהקשיב לכם. כמו גורי קינג צ'ארלס גם כלבים אלה חייבים הרבה מגע, לכן כל דרך האילוף שלכם חייבת להיות בה הרבה מגע רך, נעים ומלטף. הפקודות הקלות של לשבת, או לתת יד הם קלות לביצוע עבורו, שאר הפעולות מצריכות טיולים קצרים ותוך כדי הטיול ללמד אותו מה שאתם מעוניינים ללמד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *