ביג שוט מציגים: שוק ההון למתחילים כמה דברים שצריך לדעת

עבור לא מעט אנשים, שוק ההון נשמע כמו דבר שמיועד אך ורק לאנשי מקצוע, אך ורק ליועצים וברוקרים, מנהלי תיקי השקעות ומשקיעים, אנשים ששוחים בעולם הזה כמו גיא ברנד. כך היה במשך שנים רבות. אך עם הזמן, יותר ויותר אנשים החלו להיכנס אל השוק, יותר ויותר אנשים פרטיים החלו להשקיע, בין אם זה בשביל לבנות לעצמם עתיד כלכלי, בין אם זה בשביל להבטיח לילדיהם עתיד כלכלי, ובין אם זה מתוך הבנה שזו הדרך הטובה ביותר לייצר רווח משמעותי מההכנסות שלהם.

המונח שוק ההון למתחילים, הוא מונח מאוד מוכר בכל מה שקשור לתחום של לימודי שוק ההון. זה הבסיס ממנו מתחילים את תהליך ההתפתחות בתחום. במסגרת הלימודים, מקבלים הסטודנטים מידע כללי על מבנה שוק ההון, מה בדיוק מתבצע בו, כיצד מתבצעות בו עסקאות, איך נכון לפעול, כמו כן לומדים על המושגים השונים שקשורים לנושא ועוד.

במקומות שונים, דוגמא ביג שוט, מספקים ידע בסיסי נרחב על שוק ההון למתחילים, מתוך כוונה שהסטודנטים אשר יבחרו בכך, יוכלו להמשיך הלאה, כלומר לפנות אל מסלולים יותר מתקדמים. מי שירצה, יוכל להסתפק בקורסים הבסיסיים מתוך כוונה לבצע השקעות קטנות, סטנדרטיות, בסכומים פעוטים יחסית.

מה צריך לדעת שוק ההון ברמה של מתחילים?

ראשית, הכלל החשוב ביותר בשוק ההון הוא לא לשים את הכסף במקום אחד. ככל שמפזרים את הכסף על פני השקעות שונות, כך מגדילים את הסיכוי להרוויח, ומצמצמים את הסיכון.

שנית, כלל חשוב שכל מי שנכנס אל שוק ההון צריך להכיר הוא, שיש לפעול באופן רציונאלי על פי עלות-תועלת ולא על פי מדדים אחרים. שוק ההון לא בנוי לפעולה על פי רגש אלא פי צרכים, יכולות ועל פי שאלה של רווח.

שלישית, מי שאיננו מכיר את שוק ההון ואיננו התעסק בו בעבר, חשוב שאת צעדיו הראשונים יעשה במודל דמה, קרי, בלי להשתמש בכסף אמיתי, רק אחרי שהוא ירכוש ניסיון בקורס של ביג שוט למשל, ויראה כיצד מבצעים מהלכים שונים, אז עליו להתחיל לסחור בכסף אמיתי. כך הוא לא יפסיד את כספו על ההתחלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *