מדוע כדאי לקחת יועץ משכנתאות פרטי לפני שניגשים לבנק?

מעוניינים לרכוש דירה ולקחת משכנתא? ישנם 2 דרכים בהם תוכלו לקבל הצעות משכנתא: הצעה דרך הבנק, או הצעות שבונה יועץ משכנתאות העובד באופן פרטי. במסלול השני, יועץ המשכנתאות, ניגש עם מסלולי הריביות שבנה, אל הבנקים השונים. איזו אפשרות עדיפה לכם: לקבל בחינם הצעה מיועץ המשכנתאות של הבנק, או לשלם אלפי שקלים על בניית מסלולים תפורים עבורכם בידי יועץ משכנתאות שמקבל לקוחות פרטי?

מהם שלבי העבודה של יועצי משכנתאות פרטיים?

ייעוץ משכנתא הפרטי, הוא ייעוץ משכנתא אישי, הכולל כמה שלבי עבודה: בשלב הראשון, יש איסוף מידע, על יכולות ההחזר של המשפחה. לפני שהלקוח נפגש עם יועץ משכנתא פרטי, עליו להכין מסמכים מסוימים: תלושים של חצי שנה- או לחילופין דו"ח רווח והפסד לשנת המס. עליו לצרף פירוט עו"ש 3 חודשים אחורה, ולבדוק האם תהיה לו תמיכה מהמשפחה. את כל המסמכים, שולח הלקוח אל יועץ המשכנתאות. על סמך הנתונים המוצגים במסמכים, מחשב יועץ המשכנתאות את הסכום החודשי הפנוי.

בשלב הפגישה, מציג יועץ המשכנתאות את סכום המשכנתא, אותו מומלץ לזוג לשלם כל חודש. יועץ המשכנתאות, מציג להם את המסלולים בהם הסכום ירד: האם הסכום יהיה קבוע ואחוז הריבית ישתנה או לחילופין, אחוז הריבית יהיה קבוע, והסכום החודשי משתנה. כמה אחוזי ריבית כדאי לקבוע במשכנתא? האם מומלץ לקבוע ריבית צמודה למדד? 

לאחר הפגישה, יבנה יועץ המשכנתאות 2-3 הצעות לתמהיל משכנתא. את ההצעות, ישלח יועץ המשכנתאות אל הלקוח, ויתחיל לנהל משא ומתן עם הבנקים השונים.

מה ההבדל בין משכנתאות פרטי ליועץ משכנתאות של הבנק?

יועץ משכנתאות פרטי, לא עובד בשביל הבנק. הוא עובד בשביל הלקוח. את התשלום- הוא מקבל ישירות מהלקוח. לעומת זאת, יועצי משכנתאות המועסקים על ידי הבנק, מקבלים משכורת מהבנק. לכן, פעמים רבות יועצי משכנתאות של הבנק, ייתנו ללקוחות הצעות אשר טובות יותר לבנק. כלומר- הצעות עם ריבית גבוהה יותר, או לחילופין סכום חודשי של משכנתא גבוהה יותר.

מי רודף אחרי מי: אתה אחרי הבנק, או הבנקים אחריך?

יועץ המשכנתאות הפרטי, מעביר לבנקים הצעות שבנה אתך. לכן, יכול להיות מצב בו כמה בנקים פונים אליך, ומציעים לך לקיחת משכנתא לפי המתווה שהציע יועץ המשכנתא. מצב זה, טוב הרבה יותר ממצבים הפוכים, בהם אתה צריך לרדוף אחרי הבנקים כדי לקבל הצעות משכנתא בריבית נמוכה. ליועץ משכנתא פרטי, יש מגוון דרכים לשכנע את הבנק לתת משכנתא בהצעה משתלמת.

יועצי משכנתאות פרטיים מסייעים רבות למסורבי משכנתא.

אחת מהבעיות של מסורבי המשכנתא, היא שהם אינם יכולים לנהל משא ומתן עם כל בנק. ליועצי משכנתאות הפרטיים, יש פעמים רבות קשרים עם מנהלי בנקים. וכך, מצליחים להוציא משכנתא הטובה מאוד ללקוח, במקום שהלקוח יקבל מהבנק תשובה שלילית. לפעמים, יעדיפו הלקוחות להתפשר על זהות הבנק, כדי לקבל משכנתא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *