איזה פעולות יש לעשות אם אתם עוברים מקרה של סחיטה בפייסבוק?

פייסבוק היא אחת הרשתות החברתיות הנפוצות ביותר על פני כדור הארץ. זה הפך למקום טבעי עבור אנשים לשתף וליצור אינטראקציה זה עם זה, כמו גם עבור עסקים לפרסם את המוצרים והשירותים שלהם. עם זאת, האקרים הצליחו להשתמש בפייסבוק כדי לבצע פשעים כמו סחיטה. יש אנשים שמשתמשים בזה כדי לסחוט אנשים אחרים בפלטפורמה או להפיץ שמועות. יש אנשים שמשתמשים בפלטפורמה כדי לרמות אנשים אחרים.  לכן צריך תמיד לגלות עירנות כלפי האפשרות הזאת. 

הנדסה חברתית למטרות סחיטה 

משתמשים מסוימים יכולים לעשות שימוש לרעה בפלטפורמה זו על ידי הפצת שמועות, רמאות של אחרים וניסיון לסחוט אותם באמצעות חשבונות מזויפים בפייסבוק. יש אנשים שמשתמשים בפייסבוק כדי לרמות על ידי שימוש בפרופילים מזויפים או שימוש באינטרנט להשיג כסף. 

אנשים לא ידועים או משתמשים פרטיים יכולים ליצור פרופילים מזויפים בפייסבוק. הם ישתמשו בפרופיל זה כדי לתקשר עם חברים ובני משפחה ועם הקהילה הווירטואלית של המשתמשים האמיתיים. לפעמים, לחשבונות המזויפים האלה יש פוסטים משלהם בפלטפורמת המדיה החברתית כדי לעקוב אחר השיחה בין חברים שונים בפייסבוק ולבצע פעולות פליליות או לא מורשות אחרות. 

סחיטה בפייסבוק היא סוג של הנדסה חברתית, שבה אדם מעמיד פנים שהוא מישהו אחר כדי לקבל משהו מאדם אחר. זה יכול לכלול כסף, מידע או מערכת יחסים. הוא משמש לעתים קרובות גם במדיה חברתית ובקהילות מקוונות. לתמרן משתמשים אחרים, קבוצות ומנחים אחרים. במידה ועברת סחיטה או ניסיון לסחיטה, כדאי לעדכן בדבר את פייסבוק ולהיעזר בייעוץ משפטי. כדאי להקפיד להימנע ממסירת פרטים או מידע רגיש, לאנשים שאינם מוכרים לכם מחוץ לרשת. במידה של ספק צרו קשר בדרך אחרת עם החבר בפייסבוק שמבקש מידע. מידע נוסף באתר https://www.ese.co.il/

מאמרים נוספים