ביטוח משכנתא – איך לשלם פחות?

כולנו יודעים כי משכנתא זה כסף גדול. סכומי כסף גבוהים מאוד. ביטוח המשכנתא שנדמה אולי ככסף הקטן בכל הסיפור הזה, מסתבר למעשה כסכומי כסף לא קטנים בכלל.

אז בואו נדבר במספרים.

למעשה כל מי שמשלם משכנתא משלם דמי ביטוח חיים. למעשה כבר כאשר באים להוציא את המשכנתא יש להתחייב לתשלומי הביטוח הללו. זאת בגלל שהבנק רוצה לוודא כי גם אם יקרה חלילה משהו ללווה שלוקח את המשכנתא, יהיה הביטוח שישלם את חובו לבנק.

דמי הביטוח על פי רוב הם לא ממש גבוהים. מדובר בסכום חודשי שעומד על 130 עד 160 ₪ לחודש. אך אם נחשב ונצרף את דמי הביטוח הללו לאורך כל התקופה כולה נגלה כי מדובר בסכום לגמרי לא מבוטל. מדובר בשלושים עד ארבעים אלף ₪ בהיקף מצטבר.

כמה אמור לעלות ביטוח המשכנתא?

אז האמת שלא נוכל לתת לכם כאן סכומי כסף מדויקים. אך זאת נוכל לומר כי יש בהחלט מקום לבדוק ולברר לפני שמחליטים ללכת על משכנתא מסוימת ולפני שחותמים לחברת ביטוח זו או אחרת.

בודקים עלויות

הדבר הכי נכון הוא פשוט לעשות סקר שוק ולברר מחירים.

יש היום הרבה אתרים ברחבי רשת האינטרנט אשר אלו מציעים את האפשרות של בדיקה עצמית באמצעות סימולטור. בעזרת הסימולטור ניתן להגיע למידע ממשי בדבר העלויות העתידיות של ביטוח המשכנתא. זאת בהתאם לתנאים האישיים של לוקח המשכנתא.

המידע שיתקבל על ידי סימולטור הוא עדיין לא סוף פסוק. הוא אמנם ייתן תמונה כלשהי בדבר העלויות של דמי הביטוח אך בהחלט יישאר עדיין מקום לבדוק באופן יותר ממוקד את האפשרויות השונות ואת העלויות של חברות הביטוח השונות.

ביטוח משכנתא – לא דווקא בבנק

חשוב לדעת כי בכל מה שקשור לביטוחים, ממש לא חייבים להיצמד לבנקים ולהצעות שהם מציעים. ברוב רובם של המקרים יהיה הביטוח בבנק יקר לאין ערוך ביחס לביטוחים של החברות החוץ בנקאיות. כדאי מאוד לבדוק ולברר את כל האפשרויות לפני שממהרים לחתום על פוליסת הביטוח. כי אין כל סיבה לשלם יותר כאשר אפשר לקבל את אותו מוצר במחיר נמוך יותר.
מעוניינים בביטוח דירה משתלם?
מוזמנים לבקר באתר 'הומי' ולהתרשם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *