עיצוב פנים לדירות יוקרה

מהי דירת יוקרה ?

המאפיינים של דירות יוקרה הם :

  • מיקום – שכונות המאופיינות בדירות יוקרה כמו רמת אביב, אחוזה בחיפה וכד'
  • גודל – בדרך כלל דירות בעלות שטח גדול
  • נוף – חלק ניכר מדירות היוקרה צופות לנוף יפה. נוף לים מעלה משמעותית את ערך הדירה
  • מרפסות גדולות ו/או גג – שטח שבדרך כלל מנוצל לגינון, פינות ישיבה וגם לבריכה/ג'קוזי כיד הדמיון והיצירתיות.

עיצוב מותאם ללקוחפינוי תכולת דירה

תכנון העיצוב חייב להתבצע בהדרגה. יש לתרגם את הרעיונות הגולמיים של הלקוח לפתרונות עיצוביים שיענו על ה " חלומות " שלו אולם יאוזנו ע"י המעצב . הכוונה שיש לזרום עם הלקוח אולם לתקן ולשפר רעיונות שאינם מעשיים או אינם משתלבים עם העיצוב הכללי.

אלמנטים מרכזיים

חשוב מאד שחומרי הגלם יהיו איכותיים ומקוריים. ריצוף וחיפוי איכותיים. שיש איטלקי לדוגמא. דלתות מעוצבות ואיכותיות. חשוב לשמור על עיצוב אחיד של הדלתות אולם להשתמ בחומר גלם שונה בהתאם לפונקציונליות החדר. חדרי ילדים יאופיינו בדלתות קלות יותר. חלונות גדולים מיצרן בעל תו תקן. לעתים קרובות יש דרישה מהלקוח לחלונות אוטמי רעש ( זיגוג כפול ) או לחלונות מסנני קרינה. לחלונות יש חשיבות גדולה בדירות יוקרה מכיוון שדרכן אנו רואים את הנוף. גם נוף אורבני יש לו יופי שחלונות גדולים מאפשרים להנות ממנו. התאורה המתאימה תעזור להבחין ביופיו של הבית – ספוטים לדוגמא. תחושה של מרחב ושפע של אור טבעי מדגישים את גודל הדירה. תכנון נכון של החלונות מאפשר זרימת אוויר בין החללים. אלמנטים נוספים המאפיינים בית חכם בהתאם לדרישות הלקוח. כמו כן חשוב לשלב את הגג/מרפסות עם העיצוב הפנימי על מנת שנרגיש שהחוץ והפנים הם יחידה אחת.

דגש על מטבח וחדר אורחיםמטבחי יוקרה

בדרך כלל יחידה הומוגנית בכניסה לבית. חשיבות רבה לתכנון ועיצוב יחידות אלו. המרחב צריך להיות אוורירי ותאורה מתאימה לכל אזור. לדוגמא ביחידת הבישול נרצה אור חזק. תכנון המטבח חייב להיות פונקציונלי ונקי. מקובל לבנות אי ( איילנד ) בין אזור המטבח לאזור הסלון. אביזרי המטבח צריכים להיות בעלי מראה יוקרתי. כנ"ל לגבי גופי התאורה, השקעים והתקעים וכל אביזר קטן או גדול שנמצא בחללים. שאר החדרים יעוצבו בהתאם לפונקציונאליות שלהם.

חדרי רחצה ושירותים

השמיים הם הגבול. יש אביזרי אמבטיה יוקרתיים במחיר של אוטו! חובה לבחור במסגרת התקציב אביזרים ומתקנים בעלי עיצוב נקי, מודרני ופרקטי. לא להזניח את חדר השירותים של האורחים. חשוב מאד!

לסיכום

יש לבחור משרד מעצבי פנים עם הוכחת יכולת ורקורד מוכח. למרות שמדובר בדירות יוקרה לתקציב יש משקל וחשוב לעמוד באילוצי התקציב של הלקוח. ניתן גם לבקש הדמיה ממוחשבת של העיצוב המוצע לפני קבלת החלטה עיצובית.

מאמרים נוספים

למה צריך בגדי עבודה

לא בטוחים בכלל מדוע אתם צריכים בגדי עבודה בסביבת העסק שלכם ואיך זה יוכל להטיב עם העובדים שלכם? ובכן, ראשית כל, כאשר העובדים שלכם לובשים

קרא עוד »