shadow

לכל סוחר בשוקי ההון יש מטרה בסיסית והיא להרוויח כסף. השיטות שונות, האסטרטגיות משתנות, השווקים שונים ממדינה למדינה, אפילו החוקים שונים וגם העזרים הטכניים כמו תוכנות ופלטפורמות מסחר משתנות, אבל המטרה נשארת אותה מטרה, להשיג תשואה עודפת על השוק.

המסחר בשוק ההון, בעיקר שוק ההון הגלובלי שעובד סביב השעון, מתנהל ברובו עבור המשקיע הפרטי באמצעות מחשב וחיבור אינטרנטי, שני כלים שנכנסו לחיינו בשני העשורים האחרונים ושינו לגמרי את צורת החיים ובעיקר את שיטות העבודה שלנו.

כיום יכול כל סוחר עצמאי לחסוך לעצמו את התלות בבנק ולפעול מהבית הפרטי מול מחשבו האישי, בכל שעות היממה ולסחור בלי הגבלה.

זאת מהותה של מהפכת המחשוב והמידע, שמאפשרת לנו עצמאות מלאה בפעילות העסקית, כמו גם עצמאות מלאה בהחלטות אחרות שהמחשב פתר לנו, למשל צפייה בסרטים והאזנה למוסיקה במקום דרך הטלוויזיה והרדיו, לצד אינספור אפשרויות נוספות.

אבל קורה לא אחת שאנשים יוצאים מהבית למשך שעות, ומתנתקים למעשה מהמחשב שלהם. עבור סוחר עצמאי שנוהג לשבת בשעות הערב מול צג המחשב ולסחור בנאסד"ק, יציאה לחתונה למשל, היא פגיעה קשה בעבודתו, שעות הבילוי בחתונה מנטרלות לגמרי את היכולת לבצע עסקאות.עניין לא פשוט כלל, שלא נדבר על חופשה בת כמה ימים בחו"ל.

איך להרוויח כסף בכל מקום גם ללא מחשב

למזלנו, בשנים האחרונות אנחנו עדים למהפכה נוספת שמתחוללת ממש לנגד עינינו בתחום המסחר המקוון, והיא מהפיכת האפליקציות (יישומונים). בתחום זה ישראל היא מעצמה עולמית של ממש ומחזיקה בנתח גדול מהשוק העולמי של פיתוח אפליקציות במגוון תחומים.

אפליקציה היא תוכנה (למחשב או למכשיר נייד) המאפשרת לבצע סוג מסוים של פעולות ולקבל מידע בתחום מסוים. למשל אפליקציה שמאפשרת לך לדעת היכן ישנם פקקי תנועה כדי להימנע מעיכובים בנהיגה, או אפליקציה שמוצאת לך תחנות דלק זמינות בכבישי האזור, מסעדות או בית חולים חס וחלילה ועוד.

גם המסחר המקוון בשוקי ההון קיבל חיזוק משמעותי בדמותן של אפליקציות שניתן להוריד אל הסמארטפון או הטאבלט, ולבצע באמצעותן פעולות מסחר שונות כגון פתיחת עסקה, סגירת עסקה, מעקב אחר השערים וכיוצא באלו – כל זאת בלי צורך לטלפן כל דקה-שתיים לחדר המסחר ולהתעדכן בפוזיציה הפתוחה.

המפנה הטכנולוגי הזה שיחרר למעשה את הסוחר מהתלות במחשב הביתי והעבירה ממנו והלאה את תחושת הפחד לעזוב את הבית ממש בשעות הקריטיות ואולי להחמיץ עסקה טובה והזדמנות לרווח.

בעזרת האפליקציות, סוחרים עצמאיים השתחררו גם מהצורך והסרבול שבנשיאת מחשב נייד לכל מקום, כי באמת, מי ייקח עמו לפטופ לחתונה רק כדי לפתוח עסקה בנאסד"ק באמצע הרבע עוף שמוגש לשולחן?

אבל עם סמארטפון זה כבר סיפור אחר לגמרי: באמצעות פעולה פשוטה ניתן להוריד היום בחינם אפליקציה שמסוגלת לבצע את העבודה במהירות וביעילות, כלומר להביא את תוכנת המסחר המקוון אליך למכשיר הסמארטפון.

היום כמעט לכל חברת מסחר מקוון יש כבר אפליקציה פעילה שמסוגלת להעניק ללקוחותיה את החופש לבצע פעולות מסחר בחופשיות גמורה באמצעות מכשיר הטלפון הפרטי . היום כבר השתכללו השיטות וישנה אפשרות להשתמש בשירותי ענן לביצוע פקודות, לצפייה בגרפים, לקריאת סקירות כלכליות ופיננסיות ולמעשה להביא את פלטפורמת המסחר לסמארטפון בלי לשמור עליו נתונים.

אם כן, כיום התשובה לשאלה איך להרוויח כסף בכל מקום גם ללא מחשב נעוצה בשימוש באפליקציות מסחר נוחות ויעילות שממש שמות את השוק בכף ידך בכל רגע נתון.

היכנסו לאתר iMarkets למידע נוסף.

Author

בני בשן

בני בשן, מתעניין בעולם הפיננסים מגיל צעיר. משקיע בבורסה על אש קטנה, נשוי +2.

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *