תאונת פגע וברח

זוהי טעות נפוצה שאנשים חושבים שהם יוכלו להימנע מפגיעה בחפץ או אדם. אבל במציאות, קשה מאוד לעשות זאת. זה בגלל כוחות הכבידה ואינרציה שפועלים עלינו.

בשנת 2018 לדוגמה עלה מספר תאונות הפגע וברח ב-29% לעומת השנה הקודמת. הדבר נבע משילוב של גורמים כמו הגברת התנועה ועלייה במספר ההרוגים בכבישים.

יש הרבה דיונים בחדשות על תאונות פגע וברח, במיוחד בכבישים מהירים. לעתים קרובות אומרים שפגע וברח הם בעיה בכבישים מהירים.

מה חשוב לדעת על תאונת פגע וברח?

תאונת פגע וברח היא סוג של תאונה שבה הנפגע נפגע מרכב. נהג הרכב ממשיך לנסוע ללא עצירה, למרות שהיה מעורב בתאונה עם רכב אחר.

תאונת פגע וברח היא הסוג הנפוץ ביותר של תאונת דרכים בעולם. נהג הרכב שהיה מעורב בתאונת פגע וברח, אחראי לא רק לפציעות שלו אלא גם לפציעות של אחרים.

נהג שפוגע ובורח עלול לגרום נזק רב לכלי רכב אחרים, לאנשים או לרכוש. אם הייתם מעורבים בתאונת פגע וברח, עליכם להיות מודעים לכך שחברת הביטוח שלכם עשויה לשלם רק חלק קטן ממה שמגיע לכם.

ההשפעה של תאונת פגע וברח על הקורבנות שונה מאוד מזו של תאונת דרכים. אנשים רבים מתים בתאונות פגע וברח מכיוון שהם לא מצליחים להימלט מהרכב לאחר שהתנגש בהם.

במקרה שהיית מעורב בתאונת פגע וברח, למי עליך לפנות?

אחת הטעויות החשובות והמכריעות ביותר שנעשה על ידי אדם היא לא להבין את החוק המקיף אותו. במקרה של עבירות תנועה, אדם צריך לפנות למשטרה, שתנקוט נגדו צעדים. הם יבקשו ממך הוכחה. זה אומר שאתה צריך לספק את זה כמסמכים או ראיות.

על כן, במקרה שהיינו מעורבים בתאונת פגע וברח, יש לפנות למשטרה על מנת לדווח על המקרה.

כמו כן רצוי להיוועץ עם עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה, כמו לדוגמה: עורך דין תעבורה אלי אנושי, שיכול לעזור לנו בהתנהלות מול הרשויות.

בנוסף יש לפנות אל חברת הביטוח, על מנת לברר לגבי פוליסות ביטוח רלוונטיות למקרים מסוג זה.

מאמרים נוספים