בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר מבנים אשר מתוחמים באמצעות שערים חשמליים. שערים אלו מותקנים בבנייני דירות, מבנים פרטיים וכן במבנים תעשייתיים, מסחריים, ציבוריים ואחרים.

מטרת השערים היא למנוע כל אפשרות של כניסת גורמים לא מורשים ולא מפוקחים אל שטח החנייה. למשל, במבנה פרטי הרי שהשער מונע כניסה של מי שאיננו גר בבניין להיכנס עם הרכב אל החניון של הבניין. בקניונים או בתי חולים, הרי שהשער החשמלי נועד למנוע כניסה של גורמים שלא עברו בידוק ביטחוני לפני כן.

המנגנון של שערים חשמליים עובד בצורות שונות, החל מאופציה פתיחת השער באמצעות שלט או הקלדת קוד בפלאפון וכלה באמצעות העברת כרטיס מיוחד (למשל, בחניונים בתשלום, השער ייפתח רק לאחר שהנהג יעביר את הכרטיס במכונה וזו תוודא שהוא אכן שילם או כשהמצלמות על גבי השער יקלטו את מספר הרכב).

השאלה היא, כיצד בוחרים איזה סוג שער נתקין, לא רק מבחינת אופן הפעולה של השער אלא גם מבחינת הגודל והמבנה שלו. אנחנו יכולים למצוא שערים גדולים שמתאימים לכניסה של מספר כלי רכב במקביל ואנחנו יכולים למצוא שערים שמיועדים לכניסה רכב בודד. בחלק הבא של המאמר נסביר בקצרה, כיצד נבחר את השער הנכון למבנה.

כיצד נבחר את השער למבנה שלנו

הכלל הראשון הוא, עלינו לבחור שער על פי גודל הכניסה והיציאה. עלינו לקחת בחשבון, ייתכן שלא רק כלי רכב פרטיים ייכנסו אל החניון אלא גם משאיות, ולכן השער צריך להיות רחב וגבוהה יותר. כן אנחנו צריכים לוודא שהשער מתאים לכניסה ויציאה של כלי רכב אלו.

הכלל השני, אנחנו צריכים לוודא שהשער מתוחם לא רק במקום בו נכנסים כלי רכב אלא גם מסביב. כלומר שישנה גדר שתומכת בשער. אחרת, יהיה ניתן להיכנס מפתח אחר, דבר שיכול להיות מאוד לא נעים.

הכלל השלישי, יש סוגים שונים של שערים, השער אותו נבחר צריך להתאים לתנאי השטח ולעיצוב במקום. אנחנו לא יכולים להסתפק רק במחשבה כיצד השער ייפתח אלא גם האם זה אפשרי בכלל בתנאי השטח וכיצד השער יכול להשתלב עם העיצוב במקום.

 

 

Author

rachelirub@gmail.com'
dana

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *