האם הרטבת לילה יכולה לעבור ללא טיפול? ד"ר קובי שגיא מסביר

כל ילד אמור לעבור את שלב הגמילה מחיתול. למרות שהורים רבים מנסים לפנטז מציאות אחרת אשר בה הגמילה תהיה אוטומטית וללא כל קושי, מתברר שניסים כאלה כמעט ולא קורים לאף אחד וכל אחד עובר את התהליך, מי בקלות יותר ומי בקלות פחות משתף ד"ר קובי שגיא.

אך בעוד שהגמילה מהרטבת יום היא גמילה לא כל כך מסובכת ויש לה איכשהו כללים די ברורים, הרי שגמילת לילה כבר מזמן הפכה לנושא מורכב מאוד כאשר ישנם עצות וטיפים לאינספור של אימהות מנוסות ואנשי מקצוע בתחום הגיל הרך. העצות הללו לא פעם מנוגדות וסותרות זו את זה וההורים הם אלה שנשארים מבולבלים מכל זה.

אך אין ספק שהשאלה הכי בוערת ושהיא מטרידה הורים רבים היא האם ההרטבה הזו עשויה להיגמר אי פעם ללא טיפול או שחייבים להתערב בצורה כזו או אחרת? ממשיך ד"ר קובי שגיא.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

הרטבת לילה היא כמובן קשה יותר לגמילה ואורך יותר זמן עד שהילד מפנים את מה שנדרש ממנו והוא מסוגל לשלוט בעצמו. אך למרות זאת יש ילדים שגם גורם הזמן לא יפעל לטובתם והם עשויים למצוא את עצמם ממשיכים להרטיב יחד עם הגיל המטפס ועולה. יש ילדים שאף בגיל חמש, שש, שבע ואף יותר הם עדיין מרטיבים. או אז ברור שאין להזניח את המצב וחשוב לעשות מעשה ל מנת למנוע את המשך ההרטבה

פעמונית של ד"ר שגיא

ד"ר טל שגיא מציע את האפשרות של פעמונית לצורך הטיפול בהרטבת לילה. הפעמונית מיועדת לעבודה על תת המודע של הילד כאשר בעזרת הפעמונית הוא לומד את ההתניה שעליו לקום בעת שהוא צריך לצאת לשירותים.

הפעמונית למעש מרגילה אותו להיגמל מהרטבת לילה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *